• Policjanci zatrzymali 39-letniego złodzieja, który dokonał kradzieży z włamaniem. Zrobił to w warunkach recydywy.

  25 marca około godz. 11.10 dyżurny pabianickiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań w bloku na osiedlu Bugaj.

  Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca dostał się do wnętrza budynku przez okno znajdujące się na parterze. Po chwili opuścił mieszkanie, zabierając pieniądze i złotą biżuterię. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia, zastali uszkodzone okno oraz drzwi mieszkania, natomiast sprawcy nie było. W pół godziny od przyjętego zgłoszenia podjęte przez pabianickich kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny – relacjonuje st. sierż. Marta Bączyk z pabianickiej komendy.

  Przy 39-latku policjanci zabezpieczyli zrabowane pieniądze i biżuterię. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec włamywacza tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące.

  Za przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że czynu tego 39-latek dopuścił się w recydywie, musi liczyć się z zaostrzeniem kary.

  foto: policja

  Udostępnij