• W piątek, 12 kwietnia, o godz. 18.00 w Gminnym Domu Kultury w Bychlewie odbędzie się wiosenny koncert dedykowany chorej na zespół Retta mieszkance gminy Pabianice Martynce Stasiak.

  W programie wydarzenia występ pabianickiej kapeli Good Time, a także pokazy taneczne. Po raz pierwszy na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć hip-hop prowadzonych w Gminnym Domu Kultury, a gościem specjalnym będzie mistrz świata w jumpstyle Filip Cybulski. W trakcie wydarzenia będzie można skosztować ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bychlewie. Najważniejszym punktem programu będzie jednak możliwość przekazania datków na rzecz leczenia Martynki.

  Wstęp na koncert jest bezpłatny.

  Martynka choruje na zespół Retta – zaburzenie neurorozwojowe, które wynika z uszkodzenia funkcji genu MECP2 położonego na chromosomie żeńskim X. Do typowych objawów zalicza się: utratę sprawności manualnej i zdolności mówienia, zaburzenia koordynacji ruchowej ciała, stereotypowe ruchy rąk, zgrzytanie zębami, problemy z kontaktami społecznymi, napady padaczkowe, problemy żołądkowe jelitowe i oddechowe, w późniejszym okresie skoliozy i przykurcze mięśniowe, mogą także wystąpić problemy kardiologiczne.

  Zbiórka na leczenie Martynki: https://www.siepomaga.pl/martyna-stasiak

  Fanpage dziewczynki: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092180325238

  Grupa wsparcia na FB: https://www.facebook.com/groups/262524199512439/

  Udostępnij