• Wiosenne święta nie mogą się obejść bez pokazu stołów wielkanocnych, które – tradycyjnie już – zaprezentowały panie z  Kół Gospodyń Wiejskich.

  W sobotnie popołudnie (23 marca) odświętne, suto zastawione stoły można było podziwiać w sali OSP Piątkowisko. Wielkanocnymi potrawami pochwaliły się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu.

  Spotkanie rozpoczęła Anna Marciniak, przewodnicząca KGW w Piątkowisku: – Witam wszystkich zebranych gości, gospodarzy, na przepięknej uroczystości gminnej, jaką są wielkanocne stoły. Uroczystość ta obchodzona jest już od lat, każdego roku w innej miejscowości. W tym mamy zaszczyt gościć wszystkich państwa w Piątkowisku.

  Wśród zaproszonych gości byli m.in. wójt gminy Pabianice Marcin Wieczorek, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Błoch, sekretarz gminy Anna Chodasewicz-Izaszek, inspektor ds. samorządowych Mariusz Madej, przedstawiciele powiatu pabianickiego Henryk Gajda i Arkadiusz Jaksa oraz proboszcz parafii Chrystusa Króla ks. Sławomir Ciebiada.

  W trakcie spotkania głos zabrał wójt Marcin Wieczorek.

  Niezwykle cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się przy tak fantastycznej okazji. Nie ukrywam, że nasze spotkania przedświąteczne stoły wielkanocne czy wigilijne, to wyjątkowe uroczystości. niezwykle kolorowe, z ciepłą atmosferą. Chciałbym wam serdecznie podziękować za to, że co roku wkładacie ogrom pracy w przygotowanie stołów. Okazuje się, że to, abyśmy mogli się wspólnie spotkać, jest niezwykle ważne powiedział.

  Coroczne spotkanie kół jest wyjątkową okazją do skosztowania przepysznych potraw, z których znane są członkinie KGW. Na stołach zagościły tradycyjny żurek, biała kiełbasa, jajka przygotowane na różne sposoby, sałatki, galarety i wędliny. Nie zabrakło oczywiście wyśmienitych słodkich wypieków. Wszystkie potrawy poświęcone zostały uprzednio przez ks. Sławomira Ciebiadę. 

  Sobotnie spotkanie w Piątkowisku było także podsumowaniem zeszłorocznego konkursu „Więcej owoców, warzyw i zdrowej żywności”. W jego ramach wszystkie obecne koła zostały obdarowane nagrodami za udział. Odebrały je przewodniczące: KGW Bychlew, KGW Górka Pabianicka, KGW Konin-Majówka, KGW Pawlikowice, KGW Kudrowice, KGW Piątkowisko, KGW Rydzyny i KGW Żytowice.

  Na koniec złożono sobie świąteczne życzenia, podzielono się jajkiem i… wesoło biesiadowano przy suto zastawionych stołach.

  foto: Cel.

  Udostępnij