• Nietrzeźwa 42-latka doprowadziła do kolizji. Okazało się, że jest poszukiwana przez pabianicki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Ale to nie wszystko…

  We wtorek, 2 kwietnia, po godz. 6.00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S14. Interweniujący funkcjonariusze zastali na miejscu dwa uszkodzone pojazdy: hondę i toyotę.

  Kierująca hondą, jadąc w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i podczas wyprzedzania zderzyła się z drugim samochodem. 42-letnia sprawczyni kolizji nie była trzeźwa. Badanie alkomatem wykazało 0,72 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwana przez pabianicki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka pabianickiej komendy.

  Honda, którą podróżowała, nie miała aktualnej polisy OC ani badań technicznych. Pabianiczanka została zatrzymana i przewieziona do konstantynowskiego komisariatu. Jeszcze tego samego dnia trafiła do  aresztu śledczego. Straciła już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo i szereg wykroczeń odpowie niebawem przed sądem.

  Zgodnie z kodeksem karnym, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. 45-letnia kierująca toyotą w wyniku zdarzenia nie doznała żadnych obrażeń.

  Tego samego dnia około godziny 12.25 policjanci z pabianickiej „drogówki” pojechali do Mogilna Małego, gdzie doszło do dachowania pijanego kierowcy.

  foto: policja

  Udostępnij

  Dodaj komentarz