• News will be here
 • Pabianiccy policjanci złapali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Tym razem był to 54-latek na motocyklu marki Honda. Mieszkaniec gminy Pabianice miał ponad 1,5 promila alkoholu organizmie.

  9 kwietnia o godz. 9.35 policjanci interweniowali na skrzyżowaniu ul. Orlej i Świętokrzyskiej, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: osobowego volkswagena i motocykla marki Honda.

  57-letni kierowca volkswagena poinformował funkcjonariuszy, że, jadąc ulicą Orlą w kierunku ulicy Kilińskiego, zatrzymał się, by skręcić w lewo. Poruszający się za nim na jednośladzie 54-latek nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył osobówki. Sprawca okazał się być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka pabianickiej policji.

  Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Pabianice nie posiadał uprawnień do kierowania.

  Ostatecznie za spowodowanie kolizji funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym. Za pozostałe czyny odpowie przed sądem. Nieodpowiedzialnemu motocykliście za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Zgodnie z nowymi przepisami może również stracić swój motocykl. Jest to już czwarty przypadek w naszym rejonie, gdy policjanci skonfiskowali pojazd za jazdę pod wpływem alkoholu.

  foto: policja

  Udostępnij