• Od 24 do 26 marca w Kostrzynie nad Odrą odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym, a zarazem druga eliminacja do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Rywalizowało 221 zawodników z 55 klubów z Polski i trzy reprezentacje zagraniczne z Norwegii, Czech i Danii. Pabianice reprezentowało dziewięciu zapaśników PTC, którzy zajęli miejsca poza podium. Najbliżej zdobycia medalu byli Kamil Buldecki i Hubert Szczech, którzy po zaciętych walkach przegrali swoje pojedynki o prawo walki o brązowe medale. Kamil uległ zawodnikowi z Norwegii, a Hubert – Czechowi.

Niestety, dwóch zawodników, Borysa Miszczaka i Juliana Jagusiaka, musieliśmy wycofać z powodu drobnych kontuzji, aby mogli się wykurować do najważniejszych zawodów mówi trener Grzegorz Szyszka. W tych zawodach nie startowało dwóch zawodników z naszego klubu, którzy już wcześniej wywalczyli awans do OOM. to Marcel Chrzęst i Franciszek Gross.

Po bardzo ciężkich w tym roku eliminacjach zawodnicy PTC wywalczyli 10 (najwięcej) miejsc do finałów OOM z województwa łódzkiego.

Po dwóch turniejach do OOM, która odbędzie się 21-23.04. w Koszalinie, awansowali: