• News will be here
  • Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sumo PTC w mistrzostwach Polski kadetów w Świdnicy, zdobywając cztery medale: srebrny i trzy brązowe.

Najbliżej złotego medalu był Marcel Chrzęst walczący w finale kategorii 100 kg. Niestety, przegrał z Damianem Kubikiem (Akademia Judo Poznań), zdobywając srebrny medal.

W kategorii 90 kg o brązowy medal walczył Hubert Szczech. Wygrał z Jakubem Kazanem (ULKS Bizon Milicz) i zdobył brązowy medal.

W kategorii 70 kg brązowe medale zdobyło dwóch sumitów PTC. Mateusz Jarzębski po wygranym pojedynku z Jakubem Kobylińskim (Akademia Judo Poznań) i Borys Miszczak, który pokonał Bernarda Mika (Judo Shamo Ełk).

Pozostali zawodnicy: Dominik Uljanowicz (100 kg) – VII miejsce, Igor Czyżewski (80 kg) – miejsce XIII.

W mistrzostwach wystartowało 103 zawodników z 30 klubów. PTC drużynowo zajęło IV miejsce.