• News will be here
  • W sobotę, 3 grudnia, w Pabianicach rozegrano XXX memoriał im. Tadeusza Wnuka. W zawodach wzięło ośmiu zawodników Nelsona.

Najlepiej zaprezentował się Tomasz Olejniczak, który w kategorii wagowej do 65 kg wywalczył srebrny medal.

– Należy podkreślić, że Tomek z własnej  inicjatywy wystartował w grupie  wiekowej kadetów, gdzie musiał się zmierzyć ze starszymi od siebie rywalami – mówi trener Mariusz Łechtański. Tomek wygrał dwie walki. Pierwszą przez przewagę techniczną oraz kładąc w drugiej walce swojego rywala na plecy. Uległ jedynie w finale po dobrej walce z mocnym zawodnikiem z  Ukrainy.

Pozostałych siedmiu młodzików Nelsona zdobyło medale brązowe: Mieszko Makowski kat. 38kg, Igor Bartnik kat. 44 kg, Wiktor Wiąckiewicz kat. 52 kg, Dawid Hofman kat. 57 kg, Antoni Krygier kat. 68 kg, Kacper Siuta kat. 75 kg oraz Bartosz Gołaszewski kat. 85 kg.

W tym samym czasie w Radomiu podczas III Mikołajkowego Rzutu Radomskiej Ligi Zapaśniczej walczyli młodsi zawodnicy Nelsona. Najlepiej zaprezentowali się Jan Madej (kat. 52 kg) oraz Lena Binek (kat. 28 kg), zdobywając złote medale. Srebrne krążki wywalczyli Jegor Dybski kat. 40 kg, Piotr Kuchler kat. 30 kg oraz Igor Franciszkiewicz kat. 55 kg. Na trzecim miejscu podium stanęli Konstanty Krotowski kat. 27 kg, Stanisław Wiąckiewicz kat 29 kg, Jakub Antczak kat.  37 kg oraz Maksym Vaszczuk kat. 40 kg.

Zawodnicy startowali pod wodzą trenera Bogusława Bandzierza.