• Badmintonista Adrian Krawczyk, zawodnik UKS Korona Pabianice, zdobył brązowy medal w singlu na mistrzostwach Polski młodzików w Suwałkach.

    W drodze do półfinału Adrian pokonał wymagających przeciwników, m.in. Mikołaja Szymanowskiego (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) oraz zawodników ze starszego rocznika Bartłomieja Woźniaka (UKS Kiko Zamość) i rozstawionego z numerem 2 Kajetana Jeziaka (PTS Puszczykowo). Uległ jedynie w walce o wejście do finału także starszemu Szymonowi Maciągowi (UKS Start Widełka) – późniejszemu mistrzowi Polski.

    W turnieju oprócz gry pojedynczej Adrian wystąpił także w grze podwójnej w parze z Adamem Bibikiem (AZS UM Łódź). Był to pierwszy występ tej pary na mistrzostwach. Mecz o wejście do ćwierćfinału przegrali z parą rozstawioną z nr. 1 – M. Piórkowski/M. Wrzalik (KS Match Point Ślęza) i zajęli miejsce w pierwszej szesnastce najlepszych par deblowych mistrzostw.

    W ubiegłym roku Adrian Krawczyk wywalczył pierwszy medal MP dla UKS Korona Pabianice w grze deblowej młodzików młodszych oraz medal drużynowych MP, grając z klubowymi kolegami w starszej kategorii wiekowej juniorów młodszych.Krawczyk Adrian 2 - pod spodem

    Udostępnij