• Pabianiczanin Damian Gąsiński, reprezentujący klub Gracie Barra Team Draculino, wystartował w zawodach sztuk walki brazylijskiego jiu-jitsu. Octopus Cup 4 odbył się 7 października w Łodzi. Wszystkie trzy walki Damian zakończył przed czasem, zdobywając złoty medal w kategorii 64 kg. W pierwszym pojedynki stoczył walkę z bardziej doświadczonym zawodnikiem Filipem Aleksiewiczem.

  – Walka była bardzo trudna, ale udało mi się jednak zrobić dźwignię prostą na staw skokowy i przeciwnik poddał się – mówi Damian.

  W drugiej walce z Aleksandrem Kaczmarkiem pabianiczanin cały czas starał się sprowadzać przeciwnika do parteru, ale ten mu uciekał.

  – Po kilku minutach walki wszedłem mu w nogi i kiedy chciał uciec, wykorzystałem jego błąd. Udało mi się wykonać duszenie zza pleców „mataleo” i wygrałem.

  Rywalem w finale był Piotr Krzykowski z klubu Bastion Ruda Śląska. Damian walkę zakończył „gilotyną”, dzięki czemu cieszył się ze złotego medalu.

  – Jestem pełen wdzięczności dla moich trenerów Tomasza Piwowarskiego „Wujek” oraz Jana Młynarczyka, a także osób, które mi pomagały w przygotowaniach. Są to Dawid Zakrzewski i Bartosz Przychodniak – powiedział zawodnik.

  Udostępnij