• Tym razem oszuści podali się za pracowników wodociągów.

  Przestrogą niech będzie historia dwóch pabianiczanek w wieku 81 i 87 lat. Do zdarzeń doszło we wtorek, 17 października, w godzinach dopołudniowych na osiedlu Bugaj.

  Do mieszkania 87-letniej pabianiczanki przyszła kobieta i mężczyzna. Poinformowali, że są pracownikami wodociągów i muszą sprawdzić stan rur kanalizacyjnych i ciśnienie wody. Poprosili więc gospodynię, aby poszła do łazienki i odkręciła wodę pod natryskiem. Oszustka zagadywała starszą panią rozmową. W tym czasie jej kompan plądrował szafki. Starsza pani straciła w ten sposób bezcenne dla niej monety. O tym, że padła ofiarą oszustów, zorientowała się dopiero po ich wyjściu.

  W podobny sposób została oszukana 81-latka. W jej mieszkaniu pojawiła się najprawdopodobniej ta sama para oszustów. Pod pretekstem kontroli instalacji wodnej starsza pani wpuściła ich do mieszkania. Zajęta rozmową z oszustką, nie zauważyła, jak mężczyzna plądrował szafki.

  Policja podaje rysopis sprawców: kobieta w wieku około 30 lat, wzrost około 155 cm, włosy ciemne, krótkie. Ubrana była w granatową pikowaną kurtkę, buty sportowe. Mężczyzna w wieku około 30 lat, około 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie, blond. Ubrany w jasną kurtkę.

  Policjanci proszą o czujność i rozwagę, w szczególności osoby starsze. Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, proszony jest o natychmiastowy kontakt z pabianicką policją pod numerem 997 lub 112.

  Udostępnij