• News will be here
  • Policjanci zatrzymali 41-latka, który próbował przekupić ich 100-złotych banknotem.

    W piątek, 27 października, policjanci na ulicy Kilińskiego zauważyli jadącą bez wymaganych świateł mijania skodę octavię. Dodatkowo kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zatrzymali skodę do kontroli. Nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat w wysokości 300 złotych oraz 7 punktów karnych.

    – Kierowca podczas kontroli dokumentów poprosił o zwrot dowodu rejestracyjnego, aby sprawdzić, czy nie znajduje się tam potwierdzenie zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. – Po chwili oddał mundurowemu dokument, twierdząc, że znajduje się w środku rekompensata za odstąpienie od czynności. Włożył w dokument stuzłotowy banknot, aby policjanci „zapomnieli” o kontroli.

    W związku z próbą popełnienia przestępstwa 41-latek został zatrzymany, a banknot zabezpieczony. Za wykroczenia policjanci nałożyli mandat w wysokości 350 zł. Dodatkowo bowiem doszedł brak potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia. Kierowca musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością za próbę skorumpowania mundurowych. Kodeks przewiduje za tego rodzaju przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

    Udostępnij