• News will be here
 • Na terenie Pabianic i powiatu pabianickiego miała miejsce wielka akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. To Czytelnicza Sztafeta Szkół.

  Inicjatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Pabianicach, która wspólnie z Siecią Bibliotekarzy Szkolnych zorganizowała czytanie na ogromną skalę. W sztafecie mogła uczestniczyć szkoła, która zdeklarowała przeprowadzenie głośnego czytania na swoim terenie.

  Sztafeta wystartowała 9 października.

  – Zainaugurował ją, podobnie jak w roku ubiegłym, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Następnie na wzór sztafety sportowej „czytelnicza pałeczka” była przekazywana od szkoły do szkoły, krążąc po Pabianicach i powiecie – mówi kierownik biblioteki Salomea Mandat.

  Była to już II edycja „wędrującego czytania”, a uczestniczyły w niej 23 placówki. Były to pabianickie szkoły podstawowe nr nr 1, 2, 3, 8, 9, 13, 14, 16, 17; I i II Liceum Ogólnokształcące; Zespoły Szkół nr 1, 2, 3 oraz „Heureka”. Do Sztafety dołączyły szkoły podstawowe z powiatu: z Bychlewa, Dłutowa, Ksawerowa, Piątkowiska, Pawlikowic, Woli Zaradzyńskiej i Żytowic oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie…

   

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 47/2017

  Udostępnij