• News will be here
  • 1 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom VIII ogólnopolskiego konkursu na miniaturę literacką w języku angielskim „Mini-Saga competition”.

    Na ogłoszony we wrześniu przez MDK konkurs wpłynęło 218 prac z 51 placówek oświatowych i kulturalnych z całego kraju. 137 prac było w formie komiksu, a 81 literackich. Jury po przeczytaniu i obejrzeniu prac przyznało nagrody i wyróżnienia w każdej z kategorii. Wśród laureatów nie zabrakło mieszkańców Pabianic i naszego powiatu.

    W kategorii minisaga komiks (9-12 lat) miejsce II zajęła Vanessa Kosecka (SP nr 9), a wyróżnienie zdobyła Justyna Tust (SP nr 9). Za miniaturę literacką (13-15 lat) miejsce III otrzymała Małgorzata Przybysz (SP nr 16). Wyróżnienia: Jola Mencel (Młodzieżowy Dom Kultury), Stanisław Wypych (SP nr 2) i Malwina Rzepecka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątkowisku). W kategorii miniatura literacka (16-19 lat) miejsce II przypadło Patrycji Kracie z I LO, a wyróżnienie Jakubowi Ranszowi, również z I LO.

    – Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w naszym konkursie – powiedziała Grażyna Wójcik, dyrektor MDK-u, podczas uroczystości wręczenia nagród.

    Udostępnij