• 12 i 13 maja rozegrano ogólnopolski turniej elity, młodzika i młodzika młodszego „GRAND PRIX CZĘSTOCHOWY” w badmintonie.

Rewelacyjnie zaprezentował się w nim nasz Kamil Markus, który wywalczył aż trzy złote medale w grze pojedynczej, mieszanej i w deblu. Wraz z Kamilem w grze mieszanej złoto zdobyła Klaudia Płusa, która po emocjonującym i bardzo wyrównanym pojedynku w grze pojedynczej odpadła w ćwierćfinale. W deblu Kamil wywalczył złoto z Adamem Winciaszkiem (UKS MTB Smecz Konin). Reszta podopiecznych UKS Korona zakończyła swoje pojedynki na fazie grupowej.

Zawodnicy Korony: młodzik – Szymon Forysiak, Amelia Jaworska, Hanna Użak; młodzik młodszy – Kamil Markus, Brian Borowski, Klaudia Płusa, Julia Koralewska, Karolina Kopka.

Puchary i medale wręczał w Częstochowie Adrian Dziółko, olimpijczyk z Rio de Janerio 2016 oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski.