• W samo południe 28 sierpnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie został odsłonięty pomnik „Chwała Lotnikom Polskim”. Był to ciąg dalszy obchodów 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego po centralnych obchodach w Dęblinie 23 i 24 sierpnia oraz Air Show 2018 w Radomiu. Na uroczystość odsłonięcia pomnika, która odbywała się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, delegacja Szkoły Podstawowej im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie została zaproszona przez Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej i Komitet Budowy Pomnika. Na uroczystość przybył m.in.: prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika i wielu znamienitych gości.

    O godzinie 14.00 delegacja Szkoły Podstawowej w Dłutowie w składzie: Danuta Syryczyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dłutowie, wicedyrektor Mariola Seliga, Andrzej Oset – opiekun pocztów sztandarowych, Bartosz Adamiak, Weronika Bilariusz, Karolina Cieciorowska, Oliwia Grącka, Natalia Kudra, Aleksandra Masłowska, Julia Nowicka, Adrian Obrzut, Magdalena Olkusz, Katarzyna Oset i Dawid Sujka wzięła udział w uroczystościach przy pomniku „Ku Czci Lotników Polskich poległych w latach 1939-1945” na Polach Mokotowskich. Po okolicznościowych przemówieniach, apelu pamięci i salwie honorowej delegacje zgromadzone przed pomnikiem składały kwiaty.

    Wydarzeniem kończącym obchody 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego w tym dniu było spotkanie lotniczych pokoleń w ogrodach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP, w którym również uczestniczyła delegacja SP Dłutów.

    Udostępnij