• W poniedziałkowy ranek do biblioteki przy ul. św. Jana przybyli uczniowie, aby spotkać się z Izabellą Klebańską, autorką książek dla dzieci.

    Gość zaprezentował swój dorobek literacki. Autorka zaczęła od najnowszej książki, i jedynej napisanej prozą, „Jadzi”. Mimo że akcja dzieje się w trudnym czasie II wojny światowej, to zawiera też zabawne historie dzieci. Potem przyszła kolej na pozostałe, zawierające wiersze o tematyce muzycznej. Dzieci dowiedziały się, czym jest akolada, pięciolinia, jak narysować klucz wiolinowy, no i jak wyglądają i brzmią nuty.

    Choć omawiane pojęcia były trudne, zabawa była nieprzeciętna. Dzieci słuchały muzyki i zgadywały, jakie emocje ona prezentuje. Wszyscy składnie zatańczyli dawny polski taniec. Przy dźwiękach rogu dzieci udały się na polowanie i pędziły konno przez leśne ostępy. Na zakończenie był poważny operowy temat związany z „Jeziorem łabędzim” – opowiada bibliotekarka Halina Grochowalska.

    Spotkanie z pisarzem to przede wszystkim kontakt z książką. Uczestnicy zaopatrzeni w książki Izabelli Klebańskiej cierpliwie czekali w długiej kolejce po dedykację od autorki.

    Udostępnij