• News will be here
  • Wdzięczna mieszkanka Konstantynowa Łódzkiego podziękowała sierżantowi sztabowemu Damianowi Trzeszczakowi i starszemu sierżantowi Adrianowi Sowie za okazaną pomoc osobie niepełnosprawnej, której inni odmówili.

    Podziękowanie złożone na ręce komendanta konstantynowskiego komisariatu jest wyjątkowym dowodem uznania policyjnej służby.

    W podziękowaniu możemy przeczytać: 18.09.2018r. ok. godz. 1.00 w nocy potrzebowałam pomocy dla mojego męża majora lotnictwa, osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem, którego trzeba było podnieść z podłogi i pomóc położyć do łóżka. Zadzwoniłam pod numer 998, a wcześniej pod 999, prosząc o pomoc, której mi odmówiono. Zdesperowana i bezradna zadzwoniłam pod numer 997, gdzie połączono mnie z posterunkiem policji w Konstantynowie Łódzkim, a następnie w ciągu 5 minut przyjechali z pomocą dwaj sympatyczni Panowie, sierżant sztabowy Damian Trzeszczak i starszy sierżant Adrian Sowa, którzy w sekundzie położyli męża do łóżka. Panowie byli bardzo uprzejmi, życzliwi z dużą dozą empatii i pełni szacunku dla osoby starszej i niepełnosprawnej. W imieniu własnym i męża pragnę podziękować  sierżantowi sztabowemu Damianowi Trzeszczak i starszemu sierżantowi Adrianowi Sowa za okazaną pomoc osobie niepełnosprawnej, której inni odmówili”.

    To nie pierwszy raz, kiedy konstantynowscy policjanci zostali docenieni za szczególną wrażliwość w pełnieniu służby. Wcześniej dzielnicowy sierżant sztabowy Artur Fraszka został jednym z laureatów tegorocznego ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Ta prestiżowa nagroda jest kwintesencją niełatwej, aczkolwiek dającej wiele satysfakcji służby.

    Udostępnij