•  

    14-osobowa ekipa Pabianickiego Klubu Sztuki Walki Azja wróciła z czeskiej Ostrawy, gdzie cały dzień walczyli na Ippon Cup.

    W międzynarodowych zmaganiach do 13. roku życia wystartowało ponad 200 zawodników. Nasza Marysia Królak walczyła bardzo dzielnie, ale uplasowała się tuż za podium w układach i walkach na softy. Natalka Kowalska wywalczyła złoto w softach, srebro w układach i brąz w technikach specjalnych, co przełożyło się na puchar dla najlepszej zawodniczki w swojej kategorii oraz nagrodę w postaci dużego misia. Młodziczka Dobrusia Sysio zwyciężyła w układach, Mateusz Obolewicz wywalczył złoto w walkach pointfighting oraz srebro w układach, a Mateusz Gorzelak w pięknym stylu wygrał kategorię softów, w której miał aż 20 przeciwników.

    W najstarszej kategorii nie zabrakło pozytywnych niespodzianek. Martyna Bartnicka zwyciężyła w układach oraz w pointfighting. Julia Saktura zdobyła złoto w pointfighting, a Julia Śmiałkowska brąz w układach oraz srebro w swoim debiucie w light-contact po bardzo zaciętych walkach. Nikodem Zielonka to zdobywca złota w softach, Piotr Łyszkowski ma srebro w softach i brąz w układach, Cyprian Makowski srebro w pointfighting, Kuba Łyszkowski brąz w pointfighting, Marek Sysio srebro w układach i w softach oraz Kacper Zawadzki (w swoim debiucie) złoto w softach.

    Udostępnij