• Ławeczka do ćwiczeń to sprzęt, którego nie może zabraknąć u żadnej osoby budującej masę mięśniową. To właśnie ona odpowiada za zwiększanie siły. Dlatego korzystają z niej wszyscy trenujący mężczyźni, ale coraz bardziej cieszy się też popularnością u kobiet. Możemy z niej korzystać na siłowni, ale też we własnym domu. Doskonałej jakości ławeczki do ćwiczeń można kupić w internecie, ale na co zwracać uwagę przy wyborze? Przygotowaliśmy dla Was mały poradnik, który ułatwi wybór odpowiedniego sprzętu.

  Na początku ustal, w jaki sposób ławka będzie wykorzystywana

  Warto pamiętać, że ławkę do ćwiczeń można wykorzystać na wiele sposobów. Dlatego nie w każdej sytuacji będziemy brać pod uwagę te same kryteria. Powinniśmy więc na samym początku pomyśleć, w jakim celu zamierzamy kupić ławkę do ćwiczeń, a łatwiej nam będzie dokonać wyboru. Musimy nie tylko określić rodzaj ćwiczeń, ale też częstotliwość ich wykonania. Należy też się zastanowić, czy w przyszłości zamierzamy wprowadzać pewne zmiany, czy raczej pozostaniemy przy określonym treningu. Odpowiedzi na te wszystkie pytania z pewnością ułatwią nam wybór odpowiedniej ławki do ćwiczeń.

  Jaka ławka do brzuszków?

  Ławka to sprzęt, na którym możemy doskonale wyrzeźbić brzuch. Ta część ciała dostarcza najwięcej problemów, więc każdy musi nad nią popracować. Do brzuszków najlepiej kupić skośny model ławki, ponieważ doskonale spełni on swoje zadanie. Warto pamiętać, że wykonywanie tych ćwiczeń pod skosem wymaga większej siły. W dodatku zyskujemy pewność, że działamy zarówno na dolne, jak i górne mięśnie brzucha. 

  Są też ludzie, które na ławce będą trenować nie tylko brzuch. Zdarza się też, że jednego sprzętu będzie korzystać kilka osób o różnych potrzebach. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się model regulowany, który można ustawiać na płasko lub pod skosem. 

  A jaka ławka pod sztangę?

  Ławkom do ćwiczeń bardzo często towarzyszy sztanga. Jeżeli planujemy takie ćwiczenia, to musimy kupić odpowiedni sprzęt. Do treningu ze sztangą są przeznaczone specjalne ławki, które mają solidniejszą konstrukcję. Zdarza się też, że mają one dodatkowe elementy, które ułatwiają ćwiczenia. Ławki pod sztangę zazwyczaj są regulowane, więc doskonale sprawdzą się nie tylko przy treningu siłowym. Można z nich również korzystać w czasie ćwiczeń na mięśnie brzucha czy nóg.  Warto też pamiętać, że ławki do domu są zdecydowanie mniej wytrzymalsze. Jeżeli więc mamy taką możliwość, to najlepiej kupić te przeznaczone na siłownię jak na przykład ze specialfitness.pl.

  Weź pod uwagę możliwości swojego domu

  Kolejną ważną kwestią przy wyborze odpowiedniej ławki do ćwiczeń są możliwości aranżacyjne w Twoim domu. Na samym początku musisz ustalić, gdzie umieścisz sprzęt, a także ile miejsca możesz na niego przeznaczyć. Są to bardzo ważne kwestie, ponieważ mogą się pojawić problemy, gdy kupisz za dużą ławkę do ćwiczeń. W takiej sytuacji może się okazać, że nie masz jej gdzie zmieścić. Dlatego warto też pomyśleć, czy masz możliwość wygospodarowania większej ilości miejsca w razie, gdyby zaistniała taka potrzeba.

  Udostępnij