• Mandoria Miasto Przygód powstaje w Rzgowie, zaraz obok Miasta Mody Ptak. Jego otwarcie zostało zaplanowane na lato 2020 roku.

  Pierwsze atrakcje Miasta Przygód zostały już zamontowane na swoich miejscach, kolejne dotrą do Mandorii w najbliższych miesiącach. Kilkanaście ekip budowlanych dokłada starań, aby latem 2020 roku park rozrywki otworzył swoje bramy dla gości.

  Mandoria, jak na prawdziwe miasto handlowe przystało, będzie składać się z części o zróżnicowanym charakterze. Znajdziemy tu zarówno bazar, dzielnicę handlową z bankiem Mandorii i sklepami jubilerskimi, a także dzielnicę mody ze stylowymi butikami i warsztatem krawieckim. Rada Miasta Przygód będzie urzędować w ratuszu, a o żołądki mieszkańców i gości miasta zadbają kucharze z trzech restauracji.

  Jedną z ważniejszych części Miasta Przygód będzie port z zatoką.

  – Nasi goście będą mogli popływać łódką, pożeglować galeonem lub na specjalnej tratwie dostać się na pokład wraku wystającego z wody – mówi Joanna Jędrzejczyk, manager parku.

  Wejście do portu rozświetli latarnia morska. Na sąsiadującym z zatoką bulwarze będą przesiadywać artyści: rysownicy, muzycy. Port Mandorii zawsze będzie tętni życiem, nie tylko za sprawą przebywających tu kupców i tragarzy, ale też dzięki barowi „Trzy Dzwony”. Goście Mandorii spotkają w porcie rozmaitych mieszkańców miasta: Lady Estelle, Kapitana Azulejosa, Komendanta Tadeusza, rybaka Bartka i wielu innych.

  Na wszystkich atrakcjach w Mieście Przygód dorośli będą mogli towarzyszyć swoim dzieciom. Mandoria będzie otwarta dla osób w każdym wieku. Dzieci powyżej 100 cm wzrostu ze wszystkich atrakcji będą mogły korzystać samodzielnie. Te niższe na niektórych atrakcjach będą musiały pojawić się w obecności dorosłego opiekuna.

  – Co ważne, zakupienie biletu wstępu do Mandorii da nielimitowany dostęp do atrakcji parku. Dzięki temu na ulubionej karuzeli dziecko będzie mogło jeździć tyle razy, ile tylko będzie miało ochotę – dopowiada manager.

  Restauracje znajdujące się w Mieście Przygód zaoferują menu przygotowane także z myślą o dzieciach.

  Mając na uwadze potrzeby osób starszych, powstanie tu wiele miejsc, w których można przysiąść, odpocząć, a także napić się kawy bądź herbaty. Wygodne ławki znajdą się także w pobliżu atrakcji, dzięki czemu opiekun będzie mieć swoich podopiecznych cały czas w zasięgu wzroku.

  – Mandoria, tak jak każde miasto, będzie miała strefy tętniące życiem, a także miejsca zdecydowanie spokojniejsze, sprzyjające regeneracji sił. Znajdzie się w nich dużo zieleni i przyjemnych dla oka widoków dodaje Joanna Jędrzejczyk.

  Inwestorem Mandorii jest Ptak SA, a budżet pierwszej fazy inwestycji wyniesie 108 milionów złotych. Park docelowo zajmie powierzchnię 50 hektarów, a całość inwestycji została podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmuje stworzenie pod dachem całorocznego rodzinnego parku rozrywki o powierzchni 15 tys. mkw. Jego otwarcie zostało zaplanowane na lato 2020 roku.

  foto: Mandoria wizualizacja

  Udostępnij