• Sobotnie popołudnie (28 grudnia) młodzież Azymutu spędziła w hali łódzkiego RKS, biorąc udział w mityngu lekkoatletycznym. Tym razem pod okiem trenerów Adama Gąsiorowskiego i Jerzego Woźniaka miała za zadanie sprawdzić się na krótkim dystansie 60 i 300 metrów.

Rekordy klubu poprawiły Oliwia Świerkowska i Kaja Młynarczyk na 60 i 300 metrów oraz Kornelia Łabieniec, Kacper Kurowski i Miłosz Gramsz na 300 metrów.

W pierwszej „20” najlepszych czasów w Polsce w poszczególnych kategoriach wiekowych znaleźli się: Kacper Kurowski (6), Franek Krempiński (10), Miłosz Gramsz (13), Jerzy Durma (14) i Dominik Łubisz (15).

Ostatniego dnia grudnia zawodnicy Azymutu wzięli udział w corocznym łódzkim Biegu Sylwestrowym w Arturówku w Lesie Łagiewnickim.

W biegu młodzieżowym na dystansie 2 km zwyciężył zawodnik nasz Kacper Kurowski. Przybiegł na metę z ogromną przewagą 100 m, pokonując 112 rywali! Oprócz Kacpra ścigało się także 13 innych, młodych zawodników Azymutu.

W biegu głównym na dystansie 10 km świetnie zaprezentowała się z kolei Kinga Królik, zajmując II miejsce w klasyfikacji kobiet (14. w klasyfikacji generalnej), ustanawiając nowy rekord życiowy na tej trasie 36:55. Na mecie uległa tylko dwukrotnej medalistce Mistrzostw Polski seniorów w biegu na 5 km i maratonie Monice Kaczmarek.

Bieg Sylwestrowy ma ogromne tradycje i gromadzi na starcie corocznie niemal tysiąc uczestników. W tym roku bieg główny ukończyło 751 uczestników, w tym 7 zawodników Azymutu!