• News will be here
 •  

  Od dziś, 13 stycznia, ruszają ferie. Potrwają dwa tygodnie. Czas bez szkoły nie będzie czasem straconym, o co zadbają pabianiccy organizatorzy zimowego wypoczynku. Co zaplanowali?

  Niewątpliwie jedną z atrakcji będzie impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe już w sobotę, 18 stycznia, w godz. 13.00 – 17.00 w Powiatowej Hali Sportowej. Mile widziane dzieci w wieku od 1 roku do 12 lat. Zaplanowano dla nich gry i zabawy oraz animacje, ściankę wspinaczkową i dmuchany plac zabaw, pokaz tańca. Będzie też poczęstunek. Przewidziano rodzinny pojedynek przedszkoli organizowany przez PM nr 5. Wszystko gratis, tylko trzeba mieć buty na zmianę!

  Feriada z Idolkiem

  Jak co roku Feriadę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury. W poniedziałek (13 stycznia) o godz. 10.00 mamy eliminacje do XVIII edycji konkursu piosenki IDOLEK. Jury wybierze 10-12 finalistów. Potem będą warsztaty wokalne pod okiem Magdaleny Filipiak przygotowujące do finału. Koncert finałowy poprzedzony próbą generalną odbędzie się 17 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury. Jury przyzna tytuł IDOLKA, nagrody oraz wyróżnienia. Koncert transmitowany będzie on-line na profilu Youtube MDK-u. Szczegółowych informacji udziela sekretariat (tel. 42 215-20-93).

  MDK zaprasza również na gry i zabawy świetlicowe. W pierwszym tygodniu ferii w godz. 10.30 – 12.00, a drugim tygodniu godz. 10.00 – 13.00. Ponadto zaplanowano warsztaty plastyczno-językowe, warsztaty taneczne, muzyczne i teatralne, ćwiczenia korekcyjne, modelowanie w glinie. Nie zabraknie również zabawy karnawałowej „Skrzaty leśne” w sali widowiskowej (wtorek, 14 stycznia, godz. 16.30 – 18.00).

  Szczegółowy program tegorocznej Feriady znajduje się na stronie internetowej www.mdk-pabianice.pl.

  Pieskie życie

  Do siebie na ferie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie. Zajęcia rozpoczynają się codziennie o godz. 11.00.

  Biblioteka dla dzieci (św. Jana 10) zaplanowała: 13 styczniaprojekcję filmowych adaptacji książek, 15 stycznia – warsztaty plastyczne „Papierowy świat Minecrafta”, 17 stycznia – „Planszowe rozgrywki” – nauka zasad i wspólne granie, 20 stycznia – projekcję filmowych adaptacji książek, 22 stycznia – warsztaty literacko-plastyczne „Podmorska przygoda” i 24 stycznia – warsztaty literacko-plastyczne „Szkoła czarodziejów Harry’ego Pottera”.

  Filia nr 2 (Łaska 46/48): 14 i 21 stycznia – warsztaty „Bajkowe origami”. Filia nr 4 (20 Stycznia 14): 16 i 23 styczniazabawy i quizy z książką w tle „Opowieści z Zimowej Krainy”. Wstęp wolny.

  Biblioteka przy św. Jana 10 poleca najmłodszym zajęcia edukacyjne pt. Pieskie życie”, które organizuje wspólnie z Forum Organizacji Pozarządowych. We wtorek, 21 stycznia, w godz. 12.0013.30 porozmawiamy na temat: Czym jest ochrona praw zwierząt? Spojrzymy na świat oczami swojego pupila. Jak to jest być psem? Co go cieszy, a co martwi? Czego się boi? Jak postrzega ludzi? Jak sobie radzi ze stresem? W ramach zajęć biblioteka zapozna dzieci z literaturą dotyczącą psa, nada barwy pupilom, poczęstuje kakao oraz ciasteczkiem.

  Ponadto warto obejrzeć w MBP nową wystawę całoroczną, bohaterem której jest papież Jan Paweł II. W tym roku mija 100 lat od jego urodzin. Biblioteka zaprasza do odwiedzenia rodzinnych stron papieża. Przyjrzyjmy się Beskidom z czasów młodości Karola Wojtyły i porównamy je z dzisiejszymi górami. Wystawa jest bardzo bogato ilustrowana oraz ozdobiona prawdziwymi szyszkami i liśćmi pochodzącymi z beskidzkich lasów.

  Raz na ludowo

  Muzeum Miasta Pabianic zaprasza mieszkańców (osoby indywidualne i grupy zorganizowane) na zimowe spotkania.

  W pierwszy wtorek ferii (14 stycznia) o godz. 11.00 muzeum proponuje spotkanie pod hasłem Raz na ludowowycinanki. Będzie prezentacja wystawy Cacka, rózgi, mazurysieradzkie wycinanki Kazimiery Balcerzak oraz warsztaty z zakresu papieroplastyki, podczas których uczestnicy wykonają trzy prace: ażurowe cacko, wycinankę pasową (lalki) i zoomorficzną (koguciki). Początek o godz. 11.00 (Stary Rynek 2, budynek na rogu ul. Gdańskiej).

  W drugi wtorek ferii 21 stycznia o godz. 11.00 kolejne spotkanie Raz na ludoworzeźba. Prezentacja wystawy Nie tylko Frasobliwywizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego oraz warsztatyrzeźby w plastycznych materiałach. Miejsce: Stary Rynek 1

  (dwór). Wstęp wolny. Grupy zorganizowane należy umawiać z Justyną Ruszkiewicz (tel. 42 215-39-82 wew. 24, e-mail: edukacja@muzeum.pabianice.pl).

  Sport to zdrowie

  Animatorzy sportu w mieście zapraszają na zajęcia sportowe. W planach jest nawet kulig na Lewitynie – wszystko zależy od pogody.

  Zajęcia sportowe prowadzone są w SP nr 3 w godz. 10.00 – 16.00 i w SP nr 14 w godz. 10.00 – 18.00, o godz. 14.00 – turniej piłki siatkowej 3+1 i turniej badmintona. O godz. 13.00 bezpłatne wyjście na pływalnię MOSiR (zapisy i informacje o zbiórce u animatorów).

  MOSiR zaprasza do hali koszykówki (ul. Grota Roweckiego 3) o godz. 9.30 na turnieje siatkówki (czwórki) dla szkół podstawowych, na turniej tenisa stołowego (roczniki 2007 i młodsi).

  Pływalnia MOSiR (ul. Grota Roweckiego 3) zaprasza:

  * wejścia indywidualne dla dzieci i młodzieży za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej (oprócz weekendów) w cenie 3 zł za godzinę w godz. 8.30 – 11.00,

  * wejścia indywidualne dla dzieci i młodzieży za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej (oprócz weekendów) w cenie 5 zł za godzinę w godz. 11.00 – 14.45,

  * bezpłatne udostępnienie pływalni w okresie ferii w godz. 11.00 – 14.45 organizacjom, stowarzyszeniom i klubom sportowym organizującym wypoczynek dla dzieci i młodzieży (oprócz weekendów) po uprzednim uzgodnieniu z kierownictwem obiekt.

  Szczegóły u Łukasza Stencla (tel. 42 225-46-20).

  Wszystkim dzieciom redakcja życzy miłego wypoczynku.

   

  Udostępnij