• 15 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano VII ogólnopolski turniej kadetów i dzieci w zapasach pod patronatem starosty pabianickiego.

  Na starcie rywalizowało 72 zawodników z ośmiu klubów. Dzieci walczyły w 10 kategoriach wagowych. Złote medale dla PTC wywalczyli: Aleksander Jagusiak (kat. 26 kg), Dominik Dróżdż (kat. 32 kg), Dawid Hofman (kat. 43 kg), Jakub Suszyński (kat. 45 kg) i Wiktor Szachniewicz (kat. 50 kg). Srebrne medale zdobyli: Wojciech Jagieło (kat. 26 kg), Marcel Śmiałek (kat. 34 kg), Robert Eismont (kat. 37 kg), Wiktor Więckiewicz (kat. 40 kg), Lucjan Popecki (kat. 43 kg), Adrian Osiczak (kat. 45 kg), Bartosz Gołaszewski (kat. 55 kg). Brązowe medale: Oliwier Kudliński (kat. 26 kg), Mieszko Makowski (kat. 30 kg), Bartosz Kabza (kat. 32 kg) i Dominik Drzewiecki (kat. 40 kg).

  Dzieci szkolone przez Mariusza Łechtańskiego i Przemysława Kłębowskiego zdominowały tegoroczny turniej, co jest dobrą prognozą na przyszłość dla PTC.

  W kadetach walczyło ośmiu zawodników PTC, a najlepszymi okazali się Mikołaj Jezierski w wadze 55 kg i Artur Pik w wadze 71 kg. Mikołaj zrobił największą niespodziankę, walczył pewnie i robił wiele udanych akcji technicznych. Był to jego bardzo dobry występ po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Natomiast najmłodszy Artur Pik to typ lidera, pewna, prosta stójka i kontrola walki. Wszystkie walki wygrał na przewagę lub plecy. Najtrudniejszą walkę stoczył z kolegą klubowym Igorem Sakturą, który był w tej wadze drugi. Srebrny medal wywalczył Wiktor Powalski w wadze 60 kg. W finale pomimo rozciętego czoła, dokonał nie lada sztuki. Po pierwszej rundzie prowadził 8:2, ale ostatecznie przegrał walkę 11:12. Również drugi był Emil Lenard w wadze 48 kg. Brązowy medal wywalczył Dominik Uljanowicz w wadze 80 kg. Szymon Pusz zajął V m w wadze 65 kg, a Jakub Makowski VIII m w wadze 60 kg.

  W punktacji łącznej drużynowej zdecydowanie wygrało PTC przed Olimpijczykiem Radom i GKS Bełchatów.

  Artur Pik przebywał na zgrupowaniu kadry Polski w Danii, gdzie młodzi zawodnicy przez 10 dni szlifowali formę razem z amerykańskimi, niemieckimi i duńskimi rówieśnikami. Artur wrócił w wyśmienitej formie i błysnął. 

  Udostępnij