• W związku z obecną sytuacją nie odbyła się Gala Sportu, na której miały być wręczane przyznane wcześniej stypendia i nagrody sportowe dla zawodników i trenerów.

  Gala planowana była na 21 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Tradycyjnie oprócz nagród finansowych przyznawane były także – na wniosek Rady Sportu – nagrody specjalne. Prezydium Rady Sportu postanowiło wybrać również i tym razem osoby oraz drużyny do nagród specjalnych za mijający rok i sezon.

  W kategorii Sportowiec Roku 2019: Szymon Kielan (PKT Pabianice) – trzykrotny mistrz Polski juniorów w tenisie, reprezentant Polski juniorów w drużynowych mistrzostwach Europy.

  Przyznano również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Bartosz Stefański (UKS Heros Team) – mistrz Polski juniorów w boksie, oraz Michał Dybka (PTC Pabianice) – mistrz Polski juniorów w zapasach, V miejsce w mistrzostwach Europy juniorów w zapasach.

  W kategorii Drużyna Roku 2019 nagrody otrzymali:

  żeńska drużyna PTC Pabianice (piłka nożna).Perełki” zajęły I miejsce w III lidze piłki nożnej kobiet po rundzie jesiennej z dużymi szansami na awans w przypadku wznowienia rozgrywek. Na koncie mają również zwycięstwo w finale wojewódzkim Pucharu Polski.

  MHT Pabianice (piłka ręczna) – wicemistrzowie Europy Masters Handball Team w Turynie.

  W kategorii Trener Roku 2019: Dariusz Kielan (PKT Pabianice) – trener trzykrotnego mistrza Polski – Szymona Kielana.

  W kategorii Działacz Roku 2019: Mariusz Domagała – wieloletni działacz PTC Pabianice – kierownik sekcji zapasów.

  Wręczenie symbolicznych dyplomów dla wyróżnionych nagrodami specjalnymi odbędzie się w późniejszym terminie.

  Udostępnij