• News will be here
 • Przed nami długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. Od 10 do 14 czerwca na drogach województwa łódzkiego o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego.

  Jak co roku, funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe, jak i lokalne województwa łódzkiego. Nie zabraknie radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

  W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter. Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż, pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych.

  Przypominamy o zakazie poruszania się pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach: 10 czerwca w godz. 18.00 – 22.00; 11 czerwca w godz. 8.00 – 22.00.

  W ubiegłym roku w ciągu pięciu dni długiego czerwcowego weekendu policjanci odnotowali 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 72 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 111 nietrzeźwych kierujących.

  Udostępnij