• Ogłoszony został nowy przetarg na „Inteligentny system transportowy – zaprojektuj i wybuduj”. Poprzedni unieważniono w maju.

  Przypomnijmy, że Pabianicki Inteligentny System Transportowy składa się z czterech zadań. Pierwsze dotyczy m.in. projektu, zakupu i instalacji 23 tablic dynamicznej informacji pasażerskiej na najważniejszych przystankach autobusowych w mieście. Drugie zadanie obejmuje zakup i instalację systemu monitoringu wizyjnego na wybranych pętlach i przystankach poprawiającego bezpieczeństwo pasażerów. Monitoringiem będzie objętych 26 przystanków, w tym 23 lokalizacje to te same, gdzie będą zamontowane tablice informacji pasażerskiej. Dodatkowo monitoring zaplanowano na pętlach Karolew, Podmiejska i Sikorskiego (gdzie nie przewiduje się tablic). Monitoringiem będą objęte także przystanki autobusowo-tramwajowe, które powstaną w ramach projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. W efekcie w Pabianicach kamery będą miały podgląd na 42 przystanki.

  Trzecie zadanie to przebudowa pomieszczenia istniejącej dyspozytorni w zajezdni autobusowej na potrzeby nowej dyspozytorni oraz budowa pomieszczenia serwerowni. Zadanie czwarte ma na celu przygotowanie nowej wersji portalu pasażera KomunikacjaPabianice.pl wraz z aplikacją mobilną dla pasażerów.

  – Termin składania ofert mija 12 sierpnia. Termin realizacji to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Poprzedni przetarg unieważniono w maju, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta z Warszawy ze zbyt wysoką ceną.

  Stworzenie Inteligentnego Systemu Transportowego w 85 proc. będzie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

  Udostępnij