• Od poniedziałku na około dwa tygodnie zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Lutomierskiej. Objazdami pojadą autobusy linii 2, 260 i 261. Zostanie też uruchomiona linia zastępcza Z2.

  Ratusz informuje, że od 31 sierpnia planowane jest rozpoczęcie pierwszego etapu przebudowy przejazdu drogowokolejowego na ul. Lutomierskiej.

  Inwestycję prowadzi PKP PLK. Wykonawca robót ZUE SA planuje wstępnie, że prace potrwają do 14 września. Kolejne zamknięcie przejazdu zaplanowane jest na listopad. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą zmienionymi trasami mówi rzecznik prezydenta.

  Autobusy linii 2 z Podmiejskiej dojadą bez zmian do przystanku Karniszewicka/Wspólna, dalej pojadą objazdem ulicami Wspólną, Partyzancką i stałą trasą do Waltera Jankego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

  Na czas objazdu nie będą wykonywane podjazdy pod zajezdnię MZK w kursach oznaczonych w rozkładzie jazdy literą A. W zamian zostanie uruchomiona linia zastępcza Z2 skomunikowana z linią 2 na przystanku Karniszewicka/Wspólna. Autobusy linii Z2 zabiorą pasażerów z dwójki i pojadą od przystanku Karniszewicka/Wspólna ulicami Karniszewicką i Lutomierską do zajezdni MZK.

  Odjazdy linii Z2 z przystanku Karniszewicka/Wspólna do zajezdni MZK: w dni robocze o 4.45, 5.50, 6.50, 15.21 i 20.27 oraz w soboty o 5.37. Odjazdy linii Z2 z zajezdni MZK do przystanku Karniszewicka 87: w dni robocze o 15.05 i w soboty o 5.14.

  Autobusy linii 260 i 261 z Górki Pabianickiej dojadą bez zmian do zajezdni MZK, dalej pojadą ulicami: Lutomierską, Karniszewicką, Partyzancką i właściwą trasą do Waltera Jankego. Dla linii 260 objazd obowiązuje w podanym kierunku, dla linii 261w obydwu kierunkach. W związku ze zmianą trasy tymczasowo o kilka minut będą przesunięte godziny odjazdów. Taka sama trasa objazdu obowiązuje dla autobusów pozostałych linii wyjeżdżających z zajezdni i zjeżdżających do zajezdni.

  Na czas zamknięcia przejazdu pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Na skrzyżowaniu ulic Karniszewickiej i Wspólnej zaplanowana jest tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na ulicy Wspólnejmiędzy ulicami Brauna a Karniszewicką – zostanie ustawiony tymczasowy przystanek autobusowy.

  Objazd dla tranzytu jest wyznaczony od węzła Pabianice łnoc trasą S14 do węzła Dobroń, następnie do Pabianic przez Chechło Drugie, Chechło Pierwsze i ulicę Łaską.

  Udostępnij