• Dzięki programowi leczenia bezpłodności urodziło się już dziewięcioro dzieci. To ogromny sukces Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

    Program realizowany jest od 2019 roku. Jego inicjatorem w 2017 roku był Marek Gryglewski, ówczesny radny powiatowy. Przekonywał swoich kolegów, by przekazali środki budżetowe na ten cel, aby spełnić marzenia par o posiadaniu dziecka. Tym bardziej że w Polsce takich programów jest jak na lekarstwo.

    Większością głosów uchwała została przyjęta. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Pod kościołem św. Maksymiliana zbierano podpisy pod petycją przeciwko tej uchwale. Na sesji Rady Powiatu pojawił się również młody pabianiczanin Kacper Lesień, który uważał, że godzi to w nauki Kościoła i jest to nieetyczne postępowanie, ponieważ zarodki są zamrażane.

    Mimo wszystko program na lata 2019 – 2023 już okazał się sukcesem. W kwietniu 2020 na świat przyszedł Maksymilian, pierwsze dziecko z programu in vitro. W 2019 objęto nim 25 par. Powiat dofinansowuje do trzech prób w wysokości 5 tys. zł każda. Rocznie przeznacza na to 150 tys. zł. Aż 1200 par z terenu powiatu pabianickiego boryka się z problemem niepłodności.

    Starostwo Powiatowe przekazało niedawno radosną nowinę. Na świecie pojawiło się dziewiąte dziecko z programu in vitro. Gratulujemy!

    Udostępnij