• News will be here
 • Władze miasta i powiatu doceniły sukcesy pabianickich zapaśników, którzy, mimo trwającej pandemii, zdobyli wiele medali na wysokiej rangi zawodach w 2020 roku.

  Dzisiaj (2 grudnia) w gościnnych progach świetlicy PTC przy ulicy Gdańskiej 7 odbyło się spotkanie z medalistami mistrzostw Polski młodzieżowców, medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz medalistami mistrzostw Polski młodzików i mistrzem Polski szkół podstawowych.

  Miasto reprezentował prezydent Grzegorz Mackiewicz, a powiat członek zarządu Jacek Wróblewski.

  Gości powitał gospodarz, a zarazem trener i prezes PTC Waldemar Sawosz. Zaprezentował sylwetki siedmiorga swoich utalentowanych zapaśników.

  Oto oni: Jakub Madaj i Przemysław Raźny – srebrni medaliści na mistrzostwach Polski młodzieżowców;

  Piotr Ludwiczak i Artur Pik – srebrni medaliści na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży;

  Borys Miszczak – złoty medalista mistrzostw Polski młodzików, oraz  Oliwier Maksymowicz – srebrny medalista tych samych zawodów.

  Jakub Makowski – zdobywca tytułu mistrza Polski szkół podstawowych.

  Młodzi zdolni zapaśnicy PTC otrzymali nie tylko upominki. Wysłuchali również wiele ciepłych słów pod swoim adresem.

  – Dziękuję Wam za hart ducha i wolę walki. Wasze sukcesy na pewno zapiszą się nie tylko w historii klubu, ale również w waszej historii osobistej. Będziecie mogli kiedyś powiedzieć, że nawet w najtrudniejszych czasach, kiedy cały świat stanął, to wy jednak byliście gotowi walczyć. Dlatego te wasze puchary i medale są  tym cenniejsze, bo zdobyte w tym trudnym okresie – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  – Ja się przyłączam do życzeń pana prezydenta z gratulacjami dla zawodników, trenerów i rodziców, dla wszystkich osób, które przyczyniły się do waszych sukcesów – dodał Jacek  Wróblewski.Odnieśliście sukces w tych trudnych czasach. Nie ustawajcie w swoich wysiłkach, by triumfować na kolejnych turniejach.

  Oczywiście sukcesy zapaśników to zasługa ciężkiej pracy trenerów: Waldemara Sawosza, Grzegorza Szyszki, Przemysława Kłębowskiego Mariusza Łechtańskiego.

   

  Udostępnij