• News will be here
 • W związku z pandemią i panującymi obostrzeniami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbędzie się 10 stycznia, jak było planowane.

  „Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie(…) Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków” – czytamy na oficjalnej stronie WOŚP-u.

  29. Finał dedykowany jest oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W zbiórkę włączy się 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby. Odbędzie się 15. Bieg „Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej.

  – Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań – powiedział Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – Bardzo cieszymy się, że 120.000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie.

  Fundacja wyznaczyła nową datę finału. Orkiestra zagra w niedzielę, 31 stycznia. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę, 30 stycznia o godz. 21.00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

  – 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku, będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy – nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! – dodał Owsiak.

  Na 29. Finał WOŚP zebrał do tej pory ponad milion złotych.

  Udostępnij