• Wójt Ksawerowa oraz radny gminy odebrali wczoraj nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Grunt na Medal”. To za pierwsze miejsce za atrakcyjny teren pod inwestycję w województwie łódzkim.

  Wójt Adam Topolski i radny Bogdan Dublewski, przewodniczący komisji budżetu, gospodarki, rolnictwa i ochrony środowiska, odebrali w Warszawie nagrodę w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal”.

  – O tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały 164 oferty. W każdym województwie tytuł mogła zdobyć tylko jedna lokalizacja. W województwie łódzkim wygrała gmina Ksawerów, prezentując teren zlokalizowany po zachodniej części ulicy Miele – chwalą się urzędnicy.

  Działka o powierzchni ponad 30 ha położona jest na obrzeżach gminy. Zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dają duże możliwości potencjalnym inwestorom. W każdej potencjalnej branży, która chciałaby stworzyć swoją firmę na tym terenie, istotna jest odległość do węzłów komunikacyjnych (również PKP i lotniska).

  Konkurs organizowany jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu przy współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora i Eksportera. Statuetkę laureatom wręczył minister rozwoju Grzegorz Piechowiak.

  foto: UG Ksawerów

  Udostępnij