• Chcesz stać się czyimś bohaterem, czyjąś bohaterką? Chcesz zrobić coś dobrego i pomagać innym? Świetnie trafiłeś! Oddział Rejonowy PCK w Pabianicach prowadzi nabór.

  – Jesteśmy zgraną grupą, która spędza ze sobą dużo czasu – nie tylko podczas akcji, ale również podczas spotkań integracyjnych i zebrań, pełnych śmiechu i żartów. Ale zadania same się nie wykonają, więc prowadzimy zbiórki – pieniężne, żywności oraz odzieży, prowadzimy kursy i pokazy pierwszej pomocy, malujemy buzie, prowadzimy gry i animacje dla dzieci. Ostatnio do naszej oferty dołączyło plecenie warkoczyków oraz robienie bransoletek – mówią młodzi wolontariusze PCK.

  Ich ostatnim sukcesem był Festiwal Kultury Ukraińskiej, podczas których mieszkańcy i mieszkanki Pabianic mogli spróbować swoich sił w lepieniu ukraińskich pierogów, a także tradycyjnych ukraińskich rękodziełach, tj. plecenie wianków, robienie motanek, malowanie tradycyjnych wzorów na płótnach. Również lipcowe półkolonie zorganizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach cieszyły się ogromną popularnością – 90 polskich i ukraińskich dzieci z Pabianic i powiatu pabianickiego w dwóch tygodniowych turach korzystało z takich lokalnych rozrywek, jak Orientarium w Łodzi, Park Rozrywki „Mandoria” w Rzgowie czy Eksperymentarium w Łodzi. Część dzieci już zdecydowała się dołączyć do naszego wolontariatu.

  Mamy wiele planów i pomysłów na nowe, niecodzienne akcje, ale bez dodatkowych par rąk do pomocy za wiele nie zdziałamy. Proponujemy – dołącz do nas, wywołaj uśmiech na czyjejś twarzy, napełnij głodne brzuszki, pomóż ratować ludzkie życie, udzielając pierwszej pomocy – wzywają wolontariusze.

  Porozmawiaj z wolontariuszem z Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach odwiedzających Twoją szkołę, zajrzyj do siedziby przy ul. Moniuszki 16, napisz przez instagram – pabianicepck, stronę na Facebooku – Polski Czerwony Krzyż w Pabianicach lub wyślij e-maila z deklaracją chęci współpracy na adres or.pabianice@pck.otg.pl

  Czekamy na Ciebie!

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA