•  Na mapie Pabianic niebawem pojawi się nowy obiekt. W budynkach po kultowej już restauracji „Skałka” uruchomiony zostanie kompleks kwiatowo-pogrzebowy firmy H.Skrzydlewska. O najnowszej inwestycji rozmawiamy z Witoldem Skrzydlewskim, właścicielem sieci kwiaciarni i biur pogrzebowych H.Skrzydlewska.

  Kiedy będzie można kupić kwiaty lub zamówić usługę pogrzebową w Państwa firmie, która powstaje w Pabianicach przy ulicy Orlej?

  Kończymy inwestycję i oficjalne otwarcie kwiaciarni i kompleksu pogrzebowego planujemy w grudniu tego roku. Chcieliśmy to zrobić wcześniej, ale konieczne było dostosowanie pomieszczeń wiekowego już budynku do wymagań współczesnego klienta, który poszukuje nowoczesnych miejsc, dobrze zaopatrzonych i dobrze skomunikowanych.

  Dlaczego akurat zdecydował się Pan na Pabianice? W mieście mamy sporo kwiaciarni i zakładów pogrzebowych. Nie obawiacie się konkurencji?

  Decyzja o wejściu firmy H.Skrzydlewska do Pabianic ani trochę nie jest przypadkowa. Od lat rozwijamy sieć kwiaciarni i biur pogrzebowych w Łodzi i okolicznych miejscowościach. Firma posiada już 16 biur pogrzebowych, usytuowanych przy największych cmentarzach Łodzi, Zgierza, Głowna, Brzezin i Łowicza, oraz 44 kwiaciarnie. O Pabianicach myśleliśmy już od dłuższego czasu, szukaliśmy jednak odpowiedniej lokalizacji. Utworzenie takiego kompleksu w miejscu po dawnej „Skałce” wynikało z bliskiej odległości do pabianickiej nekropolii. A jeżeli chodzi o konkurencję, to szanujemy ją, ale jesteśmy też przekonani, że dzięki naszej inwestycji poprawi się jakość oferowanych w Pabianicach usług kwiatowych i pogrzebowych. Będzie to też konkurencja finansowa z korzyścią dla pabianiczan.

  Inwestycja wystartowała kilka miesięcy temu, a już w grudniu rozpoczniecie tutaj sprzedaż kwiatów i usług pogrzebowych. Szybko działacie.

  To prawda, choć w tym przypadku plany były jeszcze ambitniejsze i chcieliśmy rozpocząć działalność w Pabianicach już w październiku. Jednak podczas remontu i przystosowywania budynku do nowych funkcjonalności napotkaliśmy kilka problemów. To sprawiło, że inwestycja przeciągnęła się kilkanaście tygodni, ale za to będzie to nowoczesne centrum kwiatowo-pogrzebowe, jakiego jeszcze w Pabianicach nie ma.

  Jak będzie wyglądało?

  Całość kompleksu obejmować będzie kwiaciarnię wyposażoną w klimatyzowaną część, w której zakupić będzie można kwiaty importowane z całej Europy i innych zakątków świata. Punkt będzie otwarty przez cały tydzień, z niedzielami włącznie. Możliwe będzie składanie zamówień hurtowych sięgających nawet 100 kwiatów tego samego gatunku. Jeżeli chodzi o usługi pogrzebowe, to przygotowana jest specjalna sala, w której przyjmowane będą osoby chcące zamówić usługę pogrzebową. Do ich dyspozycji przeznaczone zostanie także pomieszczenie z trumnami i urnami, z których będzie można na miejscu wybrać taką, która przypadnie do gustu. Warto dodać, że w swojej ofercie firma posiada około 60 rodzajów trumien oraz 100 rodzajów urn.

  W biurze będzie można zamówić kompleksową usługę pogrzebową czy będą jakieś ograniczenia?

  Interesanci nie będą niczym ograniczani i mogą skorzystać ze wszystkich usług związanych z pogrzebem zmarłych. Od przygotowania wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania zasiłku pogrzebowego zaczynając, a na uroczystościach pogrzebowych w naszej sali pożegnań kończąc. Dopełnimy także wszystkich formalności dotyczących ubierania zmarłych, przygotowania ceremonii pożegnalnej i przewożenia ciał, również z innych miejscowości w Polsce i zagranicą. Do dyspozycji mamy karawany najwyższej klasy, od jaguarów po mercedesy. Ważne jest też to, że firma posiada w Łodzi dwa własne krematoria, co pozwala na kremację zmarłych bez czekania w kolejce.

  Czy firma ma już osoby, które zamierza zatrudnić w nowym centrum?

  Obsługa klientów oraz nadzór nad działalnością siedziby zostanie powierzona pracownikom pochodzącym z Pabianic i okolic miasta. Dbając o lokalną społeczność, nasza firma korzystała w trakcie trwającej modernizacji z usług pabianickich firm i marketów budowlanych. Warto też wspomnieć o tym, że kompleks wyposażony będzie w aneks mieszkalny, przeznaczony dla osób pilnujących budynków oraz utrzymujących w nim porządek.

  Udostępnij