• News will be here
  • Janów Lubelski gościł na początku listopada najlepszych zapaśników z całej Polski na XI mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym. PTC Pabianice reprezentowało sześciu zawodników.

Wśród nich najlepiej zaprezentował się Kordian Świniarski, który wywalczył brązowy medal w kategorii 41 kg. Niestety, już w pierwszej walce Kordian uległ Bartoszowi Cieślikowi (UKS Niska Warszawa) i aby walczyć w  małym finale, musiał wygrać cztery kolejne. W pasjonującym pojedynku o brąz losy walki ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego. Kordian wygrał ostatecznie z Maksymem Bartosikem (MKS Cemnt Gryf Chełm) i to on cieszył się z brązowego medalu mistrzostw Polski młodzików.

– Jestem  bardzo  dumny  z Kordiana, ponieważ wiem, jak ciężko pracował na ten medal. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom PTC. Ciężka praca przynosi efekty nie zawsze w postaci  medalu, ale na pewno poziom naszych zawodników jest coraz wyższy – podsumował trener Przemysław  Kłębowski.

Ponadto  barwy PTC reprezentowali: Kasjan  Wlazłowicz (41 kg) – XI m. – Piotr Jarzębski (52 kg) – VIII m., Gracjan Adamiec (52 kg) – XI m., Mateusz  Godlewski (57 kg) – XI m., i Łukasz  Jarzębski (57 kg) – XVIII m.