• W Pabianicach w dniach 20-22 stycznia odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Jest to najważniejsze czerwonokrzyskie gremium w zakresie honorowego krwiodawstwa, które składa się z przewodniczących Okręgowych Rad Honorowego Krwiodawstwa PCK ze wszystkich województw na terenie Polski. Jest to ciało doradcze władz Polskiego Czerwonego Krzyża, które inspiruje, organizuje i promuje honorowe oddawanie krwi. W 2023 roku przypada 65. rocznica powstania Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Posiedzenie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu i pomocy władz Pabianic, Powiatu Pabianickiego oraz gminy Ksawerów i gminy Pabianice. Na krótkim kurtuazyjnym spotkaniu z władzami samorządowymi za możliwość odbycia tego posiedzenia w naszym mieście podziękował przewodniczący Krajowej Rady HDK PCK Mariusz Malewicz, wręczając im pamiątkowe medale 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.

  W ramach pobytu w naszym mieście goście z Polski mogli obejrzeć, dzięki uprzejmości właściciela, zrewitalizowany budynek dawnej Fabryki Wełny, a dziś przepiękny hotel.

  – Niezależnie od władz samorządowych, którym organizatorzy tego posiedzenia – OR PCK Pabianice – składają raz jeszcze serdeczne podziękowania za zaangażowanie, słowa podziękowania kierujemy także do właściciela Hotelu Fabryka WEŁNY, dyrekcji hotelu WŁÓKNIARZ oraz właściciela firmy cateringowej PALCE LIZAĆ – mówi prezes Andrzej Chałupka.

  foto: Mirosław Szymański

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *