• Uczniowie szkół średnich rywalizowali ze sobą w eliminacjach konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

  We wtorek, 28 lutego, pabianiccy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Celem rywalizacji było promowanie służby w policji, popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz propagowanie zasad fair-play podczas sportowej rywalizacji. 

  O Puchar Komendanta rywalizowały cztery 4-osobowe drużyny, każda składająca się z dwóch uczennic i dwóch uczniów. Najpierw zespoły rozwiązały test wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie.

  Następnie każda z drużyn miała za zadanie pokonać wcześniej przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Każdy zawodnik musiał zaprezentować praktyczne umiejętności, między innymi podczas skoku przez skrzynię, rzutu piłką lekarską czy biegu przez płotki. Z podobnymi wyzwaniami mierzą się kandydaci do pracy w mundurze. Dlatego też konkurs był doskonałą okazją do promocji służby w policji – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

  Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania naszego powiatu w finale wojewódzkim konkursu wywalczyła drużyna z II LO. Drugie miejsce zajęli uczniowie ZS nr 3, trzecie – z ZS nr 1, a czwarte – z ZS nr 2.

  Nagrody ufundowane przez starostwo wręczył komendant insp. Jarosław Tokarski wraz z wicestarostą Gabrielą Wenne-Błażyńską pogratulowali wszystkim uczestnikom konkursu.

  foto: policja, starostwo

  Udostępnij