• Nie ma co ukrywać, że nadchodzące wakacje będą czasem upałów, beztroskiej zabawy, zawierania nowych znajomości i wszystkiego tego, co nieustannie kojarzy się z latem. Nie można jednak zapomnieć, że wakacje to też czas zagrożeń, które na nas czyhają. To właśnie o nich powiemy sobie więcej w kontekście wakacyjnego wyjazdu i tego, jak sobie radzić z różnymi przeciwnościami. Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

  Produkty z filtrem UV to podstawa

  Najważniejszymi produktami, które koniecznie trzeba zabrać ze sobą to produkty z filtrem UV. Będą to zatem kremy, balsamy, a nawet odżywki do włosów. Jeżeli decydujemy się na wyjazd w ciepłe kraje, to jest to rzecz, bez której nie ma sensu żaden wyjazd. Może się okazać, że bez nich wyjazd będzie przykry, ponieważ będziemy musieli borykać się z konsekwencjami zapomnienia o kremie UV, czyli oparzeniami. Nikt nie chce spędzić swojego wypoczynku w domku bądź pokoju hotelowym i patrzeć na piękną pogodę przez okno. 

  Trzeba pamiętać o tym, że kremy znacząco różnią się od siebie. Nie będziemy oszukiwać i mówić, że tanie kremy są świetne, bo tak nie jest. Za dobry krem zapewniający ochronę na cały dzień trzeba trochę zapłacić, jednak będziemy mogli cały czas cieszyć się piękną skórą i dobrym samopoczuciem. Nie ma większego sensu kupowania kremu SPF 5, ponieważ nie zapewnia on żadnej ochrony. Specjaliści z Dr.Max podkreślają, że wymaganym minimum jest krem SPF 15, a potem SPF 30. Zasada przy kupowaniu kremów powinna być dość prosta – im większy filtr, tym lepsza ochrona. Bardzo dobrą opcją będzie zakup kremu SPF 50, który zapewni ochroną na długie godziny przed prażącym słońcem.

  Antyperspiranty zawsze będą naszym orędownikiem

  Lato to czas, w którym nie da się nie pocić. Bardzo ogromne znaczenie będzie miało to, jak będziemy się ubierać. Najlepiej stawiać na ubrania z naturalnych materiałów, które pozwalają oddychać skórze. Trzeba powiedzieć, że i tak nie zwolni nas to od potliwości, jednak w sukurs przychodzi nam antyperspirant, który może być w sprayu bądź w kulce. Pozwoli nam na odetchnięcie od upałów i sprawi, że pod pachami i na ciele nie pojawią się przykre, mokre plamy, które będą nas przyprawiać o dyskomfort.

  Antyperspiranty nie zajmują wiele miejsca w bagażu i są lekkie, więc jak najbardziej można zabrać go ze sobą do podręcznego plecaka, z którym będziemy spacerować. Ich cena również nie jest wysoka, bo mówimy tutaj o kilkunastu złotych, chociaż najlepsze produkty mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Średnio jednak mówimy o cenie w okolicach 20-30 zł.

  Nie można zapomnieć o kosmetykach do ciała

  Poza sztandarowymi produktami jakimi są kremy do opalania z filtrem UV czy antyperspiranty, trzeba pamiętać również o produktach, które będą pielęgnować naszą skórę. Wypielęgnowana skóra jest o wiele bardziej odporna na działanie słońca. Wybór jest bardzo duży, ponieważ jedne kosmetyki mogą ujędrnić naszą skórę, a z drugiej strony są to produkty, które mogą przyspieszać proces opalania. 

  Bardzo ważne jest to, żeby przed wyjazdem dokładnie skonsultować się z lekarzem specjalistą w sprawie doboru konkretnych produktów do ciała. Może się okazać, że nasza skóra nie będzie dopasowana do danej rzeczy i tym samym będzie to zakup „na marne”. Do wyboru są produkty wielu firm; jedne mogą się wyróżniać działaniem, a jeszcze inne mogą przyciągać zapachem. Nie można jednak zapomnieć o zdrowym rozsądku, bo ten jest najistotniejszy. Jeżeli nie będziemy się zachowywać mądrze, to na dobrą sprawę nie pomogą nam żadne preparaty. Rozsądnie gospodarujmy swoim ciałem, żeby nie wrócić z wakacji z większymi kłopotami niż z tymi, z którymi wyjechaliśmy.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *