• News will be here
  • Przedszkole Miejskie nr 14 od lat włącza się do kampanii związanych z upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci, dlatego 7 czerwca o godzinie 10.00 wszyscy wzięli udział w jednej z największych w Polsce akcji czytelniczych „Jak nie czytam, jak czytam”.

    Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione książki, które w młodszych grupach czytane były przez panie nauczycielki, a w starszych przez same dzieci oraz zaproszonych gości. Czytanie odbywało się w salach przedszkolnych i na terenie ogrodu, co dzieciom bardzo się podobało. Przedszkolaki w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały różnych utworów literackich oraz oglądały kolorowe ilustracje. Była to też okazja do zapoznania się z różnymi pozycjami książkowymi, które dzieci między sobą wymieniały.

    – Cytując Wisławę Szymborską, „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” i my pragniemy tej magicznej zabawy nauczyć nasze dzieci – mówi wicedyrektor Sylwia Pawłowska. – Jest to najlepsza metoda, aby od najmłodszych lat zaszczepić w naszych wychowankach miłość do literatury, która bawi, uczy i wychowuje. Mamy nadzieję, że była to doskonała okazja do promowania i nabywania przyjemności z czytania i słuchania, a także budzenia poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

    Udostępnij