• Janusz Boniecki (1946-2023)

  25 lipca zmarł Janusz Boniecki. Artysta, który zachwycał obrazami tworzonymi z piasku i drobnych kamieni. Był osobą pełną uroku osobistego, pełną empatii.

  Urodził się w 1946 roku w Pabianicach. Mieszkał w Łodzi. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie Łódzkim. W czasach studenckich uczestniczył fakultatywnie w zajęciach na łódzkiej wyższej uczelni plastycznej. Tam ugruntowała się jego fascynacja sztuką. Zajmował się fotografią, kolekcjonował malarstwo i sztukę dekoracyjną.

  Przygoda z malarstwem zaczęła się w 2001 roku, a dwa lata później zastosował w swych pracach piasek i drobne kamienie.

  Pierwsze obrazy tworzyłem przez dwa, trzy miesiące, teraz trwa to już szybciej – mówił rok temu artysta. – Wykorzystuję obecnie kilkadziesiąt kolorów, sprowadzam kamienie z całego świata.

  Tematami jego obrazów były pejzaże, architektura, przyroda, akty. Szczególnie upodobał sobie motyle – symbole lekkości i piękna.

  Janusz Boniecki miał wiele wystaw indywidualnych, w tym m.in. 9 lat temu oraz rok temu w pabianickim zamku. Otrzymał tytuł Ikony Kultury Pabianic. Należał do Stowarzyszenia Plastyków Amatorów i do Związku Polskich Artystów Plastyków.

  Dziś, 28 lipca, w południe na cmentarzu rzymskokatolickim w Pabianicach rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa.

  Cześć Jego Pamięci!

  Udostępnij