• Remont budynku pabianickiej szkoły muzycznej przy ulicy Grobelnej wreszcie dobiega końca. We wrześniu ruszą tam już zajęcia.

  Uczniowie pabianickiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia od ponad 2 lat uczęszczali na zajęcia muzyczne gościnnie do SP nr 15 i SP w Bychlewie. Powodem był remont starego budynku przy Grobelnej 6.

  Prace remontowe – tak bardzo potrzebne – przedłużyły się, a prowadzone są w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach”, które stanowi element realizowanego na szerszą skalę przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków UE – kompleksowej modernizacji energetycznej wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce.

  Pod koniec zeszłego roku na stronie internetowej szkoły pojawił się komunikat informujący, że „realny termin powrotu społeczności szkolnej do budynku przy ulicy Grobelnej 6 został określony na lipiec – sierpień 2023 roku, tak aby wznowienie procesu kształcenia w roku szkolnym 2023/2024 w siedzibie szkoły mogło nastąpić od początku września przyszłego roku”. Czy tak będzie?

  Jak poinformowała nas dyrektor PSM, wszystko wskazuje na to, że prace remontowe w środku budynku i przeprowadzka zakończą się przed rozpoczęciem roku szkolnego, czyli 4 września.

  Wewnątrz budynku czekamy na zakończenie cyklinowania parkietu, wtedy będą mogły przyjechać fortepiany. Jesteśmy jeszcze „w pudełkach”. Przed nami sporo pracy przy rozpakowywaniu, ale zrobimy wszystko, by zdążyć z przeprowadzką na rozpoczęcie roku szkolnego – 24 sierpnia powiedziała Beata Kępińska, dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. – Może 4 września nie będzie jeszcze idealnie i tak jakbyśmy chcieli, ale wszystko wskazuje na to, że rok szkolny rozpoczniemy już w naszej szkole.

  Jak dodała, prace remontowe na zewnątrz budynku (elewacja, ogrodzenie), które rozpoczęły się w sierpniu, potrwają jeszcze około 2 miesięcy. Nie będą miały jednak wpływu na toczące się wewnątrz zajęcia.

  Udostępnij