• Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start przyjmujemy od 1 lipca. Do tej pory w województwie łódzkim złożono ponad 157 tys. wniosków. Rodzice, którzy złożą prawidłowo wypełniony wniosek do końca sierpnia, świadczenie otrzymają do końca września.

  Świadczenie, przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

  – W ramach programu „Dobry Start” rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

  Wnioski o 300 zł dla ucznia można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

  Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by bezbłędnie wpisać dane takie jak: prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta. 

  Wniosek o 300 plus można złożyć poprzez aplikację mobilną mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wniosek można też złożyć poprzez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

  Udostępnij