• Osoby mające problemy z układem kostnym, stawowym i mięśniowym będą mogły od najbliższego poniedziałku (4 września) korzystać ze specjalistycznego leczenia w tym zakresie w naszym szpitalu. Pabianickie Centrum Medyczne otwiera bowiem nową poradnię – reumatologiczną.

  Dla pabianiczan i mieszkańców ościennych gmin to bardzo dobra wiadomość, gdyż w naszym powiecie takiej poradni nie było dotychczas w ogóle, a bezpłatnej pomocy należało szukać poza jego granicami (ewentualnie komercyjnie).

  Zdajemy sobie sprawę z zapotrzebowania na tego rodzaju świadczenia medyczne, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów zwróciliśmy się do Narodowego Funduszu Zdrowia z wnioskiem o to, aby taka poradnia mogła u nas funkcjonować. Cieszymy się, że został rozpatrzony pozytywnie – mówi dr Konrad Michalski, dyrektor ds. lecznictwa w PCM.

  Poradnia reumatologiczna znajduje się na pierwszym piętrze szpitala, w gabinecie 105D, tym samym, gdzie mieści się poradnia onkologiczna (oczywiście godziny pracy obydwu nie będą się pokrywały). Na pacjentów czeka doktor Aneta Dojwa, reumatolog i specjalista chorób wewnętrznych. Kiedy? W poniedziałki i czwartki od godz. 8.00 do godz. 14.00 oraz w środy w godz. 16.00 – 18.00.

  Do poradni, funkcjonującej w ramach przychodni specjalistycznej, można zapisywać się pod numerem 42 22-53-855 (call center). Wymagane jest skierowanie.

  foto: PCM

  Udostępnij