• Dziś (31 sierpnia) w trakcie konferencji prasowej Nowej Lewicy zaprezentowano kandydata paktu senackiego z naszego okręgu. Marcin Karpiński zastąpił starostę Krzysztofa Haburę.

  Wskutek ustaleń szerokiego bloku senackiego zrzeszającego całą opozycję demokratyczną postanowiono, że o głosy do senatu z naszego regionu będzie walczył nie – jak wcześniej planowano – starosta Krzysztof Habura, a kandydat Lewicy ze Zgierza Marcin Karpiński. Przedstawiono go w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej partii.

  Ja również będę kandydował z okręgu 11, z naszego miasta. Będę starał się zdobyć mandat, ponieważ przysłowiowo należy się on Pabianicom. Pabianice to miasto, które ma ponad 60.000 mieszkańców, w którym jest senator, poseł na sejm. Są oni bardzo potrzebni i dlatego będziemy zabiegać o wszystkie głosy pabianiczan, aby można było wspólnie podjąć działania w przyszłym parlamencie, które będą zmierzały do dalszego rozwoju Pabianic. Na pewno będziemy też dążyć do wspólnych działań zarówno z przedstawicielami paktu senackiego, aby wspierać kandydaturę Marcina Karpińskiego – mówił dziś wiceprezydent Pabianic Marek Gryglewski, „dwójka” na liście Lewicy do sejmu.

  Poseł Tomasz Trela, lider łódzkiej listy Lewicy do sejmu, dodał: – To bardzo ważne, że mamy wspólnego wynegocjowanego kandydata do senatu. Pracowaliśmy nad paktem senackim kilka miesięcy. Niektórzy nie wierzyli, mówili, że nie dojdziemy do porozumienia. Jednak udało się, ustaliliśmy, że w stu okręgach w Polsce wystawiamy jako opozycja demokratyczna po jednej kandydatce lub kandydacie. Okręg zgiersko-pabianicko-łaski przypadł Lewicy. Mam zaszczyt przedstawić, a także podziękować Marcinowi Karpińskiemu, że zdecydował się na to i będzie walczył o mandat senatorski. To wieloletni samorządowiec powiatu zgierskiego, bardzo doświadczony  społecznik, człowiek czynu. Takich właśnie ludzi potrzebujemy. Tu w Pabianicach chcę się zwrócić do wszystkich wyborców opozycji demokratycznej – jeżeli głosujecie na Lewicę, to wasz kandydat do senatu to Marcin Karpiński. Jeśli głosujecie na Trzecią Drogę – to Wasz kandydat do Senatu to Marcin Karpiński. Jeżeli głosujecie na Koalicję Obywatelską – to Wasz kandydat to Marcin Karpiński. Jeżeli jesteście niezdecydowani – to Waszym kandydatem jest Marcin Karpiński.

  Głos zabrał sam kandydat na senatora Marcin Karpiński: – Pragnąłbym przywrócić Bogu co boskie, a cesarzowi, co cesarskie. Trochę to wszystko stanęło w naszym kraju na głowie. Zaczęliśmy rozmawiać o pewnych inwestycjach, które powinny się pojawić w Pabianicach i okolicach, aby senator oraz poseł je wspierali. Samorządy funkcjonują od ponad 30 lat, jest to największa i najlepsza reforma. Niech więc samorząd będzie samorządny nie tylko z nazwy. Nie może być tak, że samorządowi zabiera się gigantyczne pieniądze, a później grosze rozdaje się w formie czeków, a raczej weksli, bo my wszyscy będziemy je płacili przez lata. Sam mieszkam w okolicach Strykowa i miałem możliwość przez 25 lat realizować w samorządzie terytorialnym, powiatowym swoje zamierzenia. Dziś stoję tu przed państwem, a przed moim nazwiskiem pojawia się nazwa Pabianice. Cieszy mnie to niezmiernie, bo wielu ludzi, którzy chcą mi pomagać, wyborców mieszka właśnie w Pabianicach.

  foto: red.

  Udostępnij