• ABC Centrum Logopedii Rozwoju i Terapii to miejsce stworzone z pasji, miłości do dzieci oraz ogromu kreatywności. To miejsce zajęć dodatkowych dla wszystkich dzieci.

  Znajdziecie tu nauczycieli, logopedów, terapeutów, pedagogów, fizjoterapeutów, przeróżnych specjalistów, animatorów posiadających nie tylko odpowiednie wykształcenie, wiedzę oraz doświadczenie, ale również będących osobami serdecznymi, kontaktowymi mającymi na uwadze dobro dziecka i jego wszechstronny rozwój. To właśnie rozwój jest nadrzędnym celem tej działalności. Kieruje nami ogromna kreatywność, dostosowanie metod i form pracy do potrzeb każdego uczestnika. Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Dlatego w centrum odbywają się różnorodne zajęcia mające na celu wspieranie harmonijnego rozwoju dziecka, jego umiejętności, zdolności i zainteresowań.

  Wachlarz zajęć jest dostosowany do potrzeb i zainteresowania dzieci i rodziców. Odbywają się tutaj następujące zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe m.in.: język angielski od przedszkolaka do ósmej klasy szkoły podstawowej, język polski oraz matematyka (przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty), terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna, terapia ręki, fizjoterapia, gimnastyka korekcyjna, terapia SI, trening Umiejętności Społecznych TUS, zajęcia z nauki czytania oraz doskonalenie czytania i umiejętności matematycznych, zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się, zajęcia „Zanim będę uczniem” (5-6-latki), zajęcia „Bystrzaki” (3,4,5-latki), zajęcia dla najmłodszych „Sensoludki’’ (od 6 miesięcy do 3 lat), zajęcia muzyczno-ruchowe, Eksperymenty oraz Robotyka, kursy dla klas 1-3 oraz klas 4-6. Na logopedię zapraszamy nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe z afazją u których doszło do uszkodzenia mózgu, np. w wyniku udaru.

  Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze autorskie sobotnie, trzygodzinne (czasem nawet 4- czy 5- godzinne) zajęcia dla dzieci od 4 do 13 lat z podziałem na wiek. Są to warsztaty tematyczne na podstawie zbliżających się świąt, kultowych bajek, filmów, np. kulinarne, Harry Potter, jednorożce, mikołajki, warsztaty wielkanocne, warsztaty na Dzień Dziecka, party wieczorne, Barbie, SPA dla dziewczynek, Księżniczki Disneya, Pocemony, Superbohaterowie i wiele, wiele innych (co tydzień inny temat). Dla dzieci jest to kreatywna zabawa oraz nauka z daleka od ekranu telefonu czy komputera, natomiast rodzice mogą ten czas przeznaczyć na zakupy, sprzątanie czy załatwienie swoich spraw.

  Wyszliśmy również naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i organizujemy urodziny dla dzieci o różnorodnej tematyce, jak również półkolonie letnie czy zimowe. Organizujemy zabawy i animacje na zewnątrz, np. podczas eventów, wesel, urodzin itp. Jakiś czas temu z inicjatywy mam uczestniczek naszych zajęć zorganizowaliśmy też warsztaty Mama-Córka i już szykujemy się do kolejnej edycji. Organizujemy również imprezy PIANA PARTY. Posiadamy odpowiednie sprzęty, takie jak maszyna do piany, maszyna do waty cukrowej i wiele innych.

  – W dalszym ciągu chcemy się rozwijać, doskonalić i odpowiadać na potrzeby oraz zainteresowania dzieci z Ksawerowa, Pabianic, Łodzi i okolic. Tak naprawdę z tych miejscowości każdy ma do nas bardzo blisko. Aktywne uczestniczenie w rozwoju dzieci i możliwość pokierowania nim to niesamowite przeżycie, ale także wielka odpowiedzialność. Zależy nam również na tym, żeby wszyscy czuli się u nas dobrze, serdecznie i miło – mówi Lucyna Kasznicka, właścicielka ABC Centrum Logopedii Rozwoju i Terapii.

  Placówka mieści się w Ksawerowie przy ul. Zachodniej 52.

  Serdecznie zapraszam do śledzenia wszelkich informacji na Facebooku ABC Centrum Logopedii Rozwoju i Terapii. Wszystkie zajęcia i oferty są tam opisane szczegółowo, na bieżąco można śledzić, co się u nas dzieje. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: 797-963-677.

  Udostępnij