• Mamy to! Będzie się działo! Nasz projekt z budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2024 rok pn. „Jarmark żydowski w Pabianicach” zwyciężył – poinformował dziś Pabianicki Sztetl.

  Na gęsto rozstawionych na Starym Mieście straganach sprzedawcy oferować będą m.in. najróżniejsze stare bibeloty i drobiazgi, porcelanę, figurki i ozdoby z motywami związanymi z kulturą żydowską.

  Wzdłuż ulic będą królowały kramy, gdzie będzie można kupić stare mapy, stylizowaną biżuterię i ręcznie uszyte stroje, a także spróbować przyrządzonych na rozmaite sposoby kartofli, humusu, czulentu, tradycyjnych potraw kuchni żydowskiej, a nawet koszernych alkoholi, w tym zachwalanego jako wyjątkowo słodki, cydru.

  Wśród starych kamienic pabianickiego Starego Miasta będzie znów rozbrzmiewała żydowska muzyka oraz gwar głosów gości żydowskiego jarmarku.

  Cieszymy się, że po raz kolejny nasze pomysły i inicjatywy uzyskały aprobatę mieszkańców powiatu pabianickiego. Dziękujemy za Wasze głosy – mówią członkowie „Pabianickiego Sztetla”. – Już dziś zapraszamy na to całodniowe wydarzenie, które będzie znakomitą okazją, aby zanurzyć się na chwilę w atmosferę przedwojennych żydowskich Pabianic.

  Z budżetu obywatelskiego na organizację jarmarku popłynie 40 tys. zł.

  Inne dofinansowane projekty z naszego powiatu to: „Bezpiecznie i zdrowo” (39.800 zł), „Wioska Żeglarska – plenerowe wydarzenie promujące żeglarstwo” (40 tys. zł), „Piłkarki górą – projekt popularyzacji piłki nożnej wśród dziewczyn i kobiet” (40 tys. zł) oraz „Bieg na orientację” w Chechle (6 tys. zł).

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *