• Promienie UVA, które w dużej mierze odpowiadają za fotostarzenie się, przenikają przez chmury, a nawet szyby okienne. Dlatego rekomenduje się, aby produkty chroniące przed słońcem stosować na twarz przez cały rok. W miesiącach zimowych, gdy nie przebywasz na przykład na stoku narciarskim, wystarczy umiarkowana ochrona. Krem BB z filtrem zaspokoi podstawowe potrzeby skóry na co dzień i zapewni estetyczny wygląd. Jak wybrać dobry krem korygujący z filtrem?

  Kremy BB – lekka konsystencja, ochrona i delikatne krycie

  Kremy BB łączą właściwości kremu nawilżającego i podkładu. Który krem BB z filtrem wybrać? Taki, który wyrówna kolor cery i delikatnie zamaskuje niedoskonałości, nie obciążając przy tym skóry. Powinien się z nią stopić, dając bardzo naturalny i świeży efekt makijażu nude. Warto wybierać kremy BB ze składnikami pielęgnującymi cerę z takimi witaminami jak:

  • witamina B5, czyli pantenol, który łagodzi podrażnienia od suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach,
  • witamina E czy C – naturalne antyoksydanty, które chronią skórę przed działaniem wolnych rodników, działając przeciwstarzeniowo.

  Krem BB zamiast filtrów – czy to dobry pomysł?

  Dermatolodzy zalecają dzienną ochronę przed słońcem na poziomie SPF 20-25. Taki poziom ochrony sprawdzi się na przykład jesienią i zimą, gdy spacerujesz po mieście, a dzień jest umiarkowanie słoneczny. SPF 20 będzie też odpowiedni do pracy – warstwa kremu BB o takiej ochronie zabezpieczy skórę przed działaniem promieni przenikających przez szybę. Wtedy nie ma potrzeby stosowania bardzo wysokich filtrów UV. Jeśli jednak planujesz poszusować na słonecznym stoku zimą, koniecznie nałóż na buzię wysoki SPF50 lub 50+. Gdy wchłonie się, możesz dodatkowo zaaplikować krem koloryzujący z filtrem, delikatnie wklepując go w skórę.

  Kiedy kremy BB mają przewagę nad kremami przeciwsłonecznymi?

  Nie każdy krem przeciwsłoneczny ma łatwo wchłaniającą się konsystencję. Niektóre produkty przy częstym stosowaniu, mogą obciążać cerę, blokować ujścia gruczołów łojowych i wzmagać pojawianie się niedoskonałości na twarzy. Kremy BB wypadają pod tym względem lepiej. Ich formuły nie tylko doraźnie upiększają skórę, ale też ją pielęgnują.

  Kto powinien sięgnąć po kremy korygujące?

  Na kremy BB zwróć uwagę szczególnie gdy masz skórę:

  • bardzo suchą,
  • skłonną do łuszczenia się,
  • skłonną do podrażnień,
  • z dużą ilością zmarszczek – krem ich nie podkreśli,
  • trądzikową – szukaj formuł oil free,
  • zaczerwienioną – choć w tym przypadku jeszcze lepiej sprawdzi się krem CC z zielonym pigmentem, który zneutralizuje zaczerwienienia,
  • gładką – krem wyrówna koloryt skóry i wydobędzie z niej naturalne glow.

  Jak nakładać BB?

  Małą porcję, wielkości groszku, rozgrzej w zagłębieniu dłoni i potem rozprowadź na dobrze oczyszczonej twarzy. Pod krem BB warto zawsze zaaplikować serum lub krem nawilżający. Nakładać produkt możesz palcem lub gąbeczką. Wiele zależy od konsystencji danego kremu i oczekiwanego rezultatu krycia. Krycie można budować, nakładając kolejne warstwy produktu. Unikniesz efektu maski, ponieważ kremy BB wchłaniają się częściowo w skórę.

  Udostępnij