• 21-24 listopada w Niderlandach odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej. W składzie reprezentacji podwójnych wicemistrzów zagrało dwóch strażaków z Pabianic.

Turniej, który ma 40-letnią historię, przeprowadzony został po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.Rozgrywki prowadzone były w 5 halach sportowych w Groenlo, Eibergen oraz Lichtenvoorde. W turnieju udział wzięły 103 drużyny, w tym również reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej, której dwa zespoły wystąpiły w kategorii OPEN oraz +35 lat. W składzie reprezentacji PSP zagrało dwóch strażaków z Pabianic: st. sekc. Michał Łabędzki oraz str. Piotr Werner.

Po przeprowadzeniu rozgrywek grupowych do dalszej fazy turnieju w każdej z kategorii awansowało 16 najlepszych zespołów, w tym obydwie drużyny strażaków. Dalsza część mistrzostw rozgrywana była systemem pucharowym, w którym przegrywający odpadał z turnieju. Zespoły strażaków wygrywały kolejne mecze i po emocjonujących półfinałach (w kategorii open rozstrzygniętych w rzutach karnych) uzyskały historyczny awans do finału.

Pierwsza do walki o medale stanęła bardziej doświadczona drużyna polskich strażaków powyżej 35 lat. Na jej drodze do złota stanęła drużyna ukraińska IPA Avangard Safety. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał bezbramkowy remis, po czym sędzia zarządził 5-minutową dogrywkę. Finał trzymał do końca w napięciu, jednak na nieszczęście polskich zawodników zespół ukraiński strzelił zwycięską bramkę pół minuty przed końcem meczu.

Ostatnim meczem mistrzostw był finał kategorii open. Naprzeciwko polskich strażaków również stanęli reprezentanci Ukrainy z drużyny IPA Rivne. Mimo wyrównanej walki, reprezentanci Polski musieli uznać wyższość wschodnich sąsiadów, zdobywając srebrne medale, tak jak ich starsi koledzy.

Tym samym Reprezentacja Polski Strażaków PSP wywalczyła podwójne wicemistrzostwo świata w piłce nożnej mundurowych.