• W ramach akcji „Świeć Przykładem” nasi policjanci prowadzą profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Do promocji działań prowadzonych na terenie Pabianic włączyli się siatkarze z PGE GiEK Skry Bełchatów.

    Policjanci z pabianickiej jednostki policji apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o noszenie elementów odblaskowych. Korzystanie z nich po zmroku poza terenem zabudowanym to obowiązek.

    W akcję  #daj się zauważyć#, #noś odblaski# włączyli się także siatkarze z PGE GiEK Skry Bełchatów. Klub ma na swoim koncie dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów oraz cztery Superpuchary. Jest to najbardziej utytułowany polski siatkarski klub XXI wieku w Polsce. Gracze wsparli pabianicką policję, zachęcając do noszenia elementów odblaskowych, a tym samym do dbania o bezpieczeństwo na drodze.

    Złe warunki pogodowe mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Taka aura może przyczyniać się do zwiększenia ilości wypadków. Ma to szczególne znaczenie w kontekście niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bez elementów odblaskowych są niedostatecznie widoczni dla kierujących. Dlatego policjanci kładą szczególny nacisk na wyposażenie pieszych i rowerzystów w odblaski. Prawidłowo noszone powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik pabianickiej policji.

    Analizy pokazują, że po zmroku „niechroniony” ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów! Daje to czas kierowcom na reakcję i manewry gwarantujące bezpieczeństwo.

    Udostępnij