• Dzielnicowi z posterunku policji w Ksawerowie zatrzymali 71-latka awanturującego się na stacji diagnostycznej. Mężczyzna wybił szybę i rozkalibrował urządzenie pomiarowe.

    We wtorek, 5 grudnia, tuż przed godziną 15.00 policjanci z Ksawerowa dostali zgłoszenie o awanturze na stacji diagnostycznej. Na miejscu dzielnicowi zastali zgłaszającego. 75-latek poinformował interweniujących funkcjonariuszy, że do budynku wszedł mężczyzna i zaczął zaczepiać jednego z klientów. Gdy ten przestał zwracać na niego uwagę, doszło między nimi do sprzeczki. Właściciel stacji poprosił awanturnika o opuszczenie lokalu. Ten wyszedł, ale…

    Po chwili wrócił i rzucił szklaną butelką w szybę. W przypływie złości mężczyzna zaczął szarpać urządzenie służące do ustawienia zbieżności kół w pojazdach. Ostatecznie udało się go wyprosić ze stacji. Policjanci szybko ustalili jego adres. Zastali go w miejscu zamieszkania – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

    Mieszkaniec gminy Ksawerów został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Właściciel stacji diagnostycznej wycenił wartość strat na 1000 złotych. 71-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    foto: policja

    Udostępnij